Домой / Новости / Оксамитовий сезон: в одеській опері заспіває відомий італійський співак Раффаеле Пе

Оксамитовий сезон: в одеській опері заспіває відомий італійський співак Раффаеле Пе

Вже уп’яте в Одеському оперному театрі проходить фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері». Серед гостей фестивалю – один з найобдарованіших співаків сучасності Раффаеле Пе, який виконає партію Орфея в опері “Орфей і Евридика”, яка відбудеться 13 вересня.

За день до свого виступу, 12 вересня об 11:40 Раффаеле Пе планує поспілкуватися з журналістами та одеситами на брифінгу, який відбудеться у Французському фойє театру.

Після брифінгу на сцені почнеться репетиція опери «Орфей і Еврідіка».

Всіх бажаючих поспілкуватися з італійським тенором будуть чекати об 11:30 біля службового входу театру.

Сьогодні Раффаеле Пе – один з найбільш шанованих італійських контртенорів на міжнародній сцені. Журнал Gramophone Music високо оцінив його «яскравий і ясний голос», а французьке видання Diapason писало про його «п’янкий тембр і соковитий стиль виконання».

Виступи співака вже захоплювали публіку в Європі, Сполучених Штатах і Японії своєю пристрасністю, спонтанністю та історичною правдивістю. Репертуар співака охоплює твори від епохи бароко до опери періоду модерну, від сучасної музики до рідко виконуваного жанру речитативного співу.

Кар’єра Раффаеля Пе розвивалася стрімко. Він почав вчитися співу та грі на органі у віці шести років в музичній капелі кафедрального собору в Лоді під керівництвом П’єтро Панцетті. Навчання співак продовжив у Лондоні, де його педагогами були Колін Болд і Ніколас Клептон, потім в Болоньї – з Фернандо Кордейру Опою. Він відвідував майстер-класи легендарного контртенора Джеймса Боумана; в 2009 році сер Джон Еліот Гардінер обрав його для участі в Програмі навчання імені Монтеверді, а в 2012 році – в програмі Фонду Бріттен Пірс для молодих артистів в Альдебурге.

Він співпрацює з такими диригентами, як сер Джон Еліот Гардінер, Пол Маккріш, Рене Якобс, Ніколас Макгеган, Вацлав Лукс, Оттавіо Дантоне, Алессандро де Марчі, Стефано Монтанари, Андреа Маркон, Антоніо Флоріо, Андреа Баттістоні, Леонардо Гарсія Аларкон і Клаудіо Кавіна.

В останні сезони він давав сольні концерти та виступав на таких престижних форумах, як MiTo Settembre Musica в Мілані та Торіно, Лондонському Гендель-фестивалі, Римському та Київському фестивалях бароко, фестивалях в Равенні, Болоньї, Пармі та Бейруті.

Раффаеле Пе – перший контртенор, якого було запрошено заспівати на «Арена ді Верона» в сценічній кантаті «Карміна Бурана» Карла Орфа у 2014-му і в 2015 роках (диригент Андреа Баттістоні).

Серед його нещодавніх успіхів – дебют на Глайнборському оперному фестивалі у головній партії в опері «Гіпермнестра» Ф. Каваллі (диригент Вільяма Крісті, режисер Грейам Вік), дебют в Карнегі-Холлі у Нью-Йорку під орудою Леонардо Гарсії Аларкона (у програмі – твори К. Монтеверді) та дебют на оперному фестивалі «Флорентійський музичний травень» в партії Ярба в опері «Покинута Дідона» Леонардо Вінчі.

Також, співак є засновником і художнім керівником ансамблю La Lira di Orfeo, з яким в грудні 2015 року організував в Fondazione Cosway Lodi центр діалогу між ранньою музикою та сучасними культурами.

У жовтні 2018 року Раффаеле Пе дав концерт в Одеській Опері в складі ансамблю La Venexiana. Виступ було присвячено Міжнародному дню музики та 450-річчю від дня народження Клаудіо Монтеверді.

Про Redactor

Проверьте также

Труханов может отменить бесплатный проезд для пенсионеров

Источник в Одесской мэрии поделился с Инфоцентром очень чувствительной информацией. Согласно решению, принятому представителями депутатской …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *