Домой / Украина / Суди позбавили ПриватБанк іпотечних прав на сотні гектарів землі на Одещині

Суди позбавили ПриватБанк іпотечних прав на сотні гектарів землі на Одещині

13 березня Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Приватбанку та залишив без змін рішення Госпсуду м. Києва від 08.11.2018 (в справі №910/15832/17), яким були задоволені позовні вимоги ТОВ “Гаджибей” до Приватбанку та визнано недійсними два договори вторинної іпотеки (№4886 та №4952), укладені в червні-липні 2016 року учасниками судового спору як забезпечення зобов`язань ТОВ “Тамерса” перед Приватбанком. Таке рішення суд ухвалив з огляду на те, що, за його висновками, угода зі сторони іпотекодавця була підписана неуповноваженою на те особою.

Згідно з судовими матеріалами, ТОВ “Гаджибей” просило суд також визнати недійсними договори первинної іпотеки (предмет іпотеки той же – 41 земельна ділянка площею понад 300 гектарів), що були укладені з НБУ як забезпечення боргових зобов’язань Приватбанку по рефінансуванню. Однак ці позовні вимоги були відхилені.

Торік Госпсуд м. Києва своїм рішенням, яке було залишене без змін Київський апеляційним госпсудом, також частково задовольнив вказані позовні вимоги ТОВ “Гаджибей”. Проте Верховний суд скасував ці рішення і відправив справу на новий розгляд. Зрештою Госпсуд м. Києва та Північний апеляційний госпсуд винесли таке ж рішення.

Як писав Finbalance, ухвалою Печерського райсуду м. Києва від 05.02.2019 було задоволено клопотання ГПУ в рамках кримінального провадження №42014000000001261 (щодо 19 млрд грн рефінансування, залученого Приватбанком в НБУ до націоналізації) та накладено арешт на майно “приватівських” структур (із забороною розпоряджатися і відчужувати відповідними активами), у т.ч. ТОВ “Гаджибей” (34 земельні ділянки за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, Дільницька сільська рада, масив «Золотий берег»).

У держреєстрі засновниками ТОВ “Гаджибей” значаться Олександр Сачков, Дмитро Потішман, ТОВ “Ділвест” (серед засновників якого – В`ячеслав Дерішев, Євген Петров, Володимир Кравченко, Дмитро Давиденко, кіпрська компанія Валенза Консалтінг Лімітед).

Про Redactor

Проверьте также

В Украине начнут вакцинировать детей от коронавируса

Министерство здравоохранения опубликовало приказ, согласно которому разрешается делать прививки от коронавирусной болезни детям от 12 до …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *