Домой / Украина / Юрій Луценко запропонував Раді прокурорів висувати кандидатів на посаду генпрокурора

Юрій Луценко запропонував Раді прокурорів висувати кандидатів на посаду генпрокурора

Генеральний прокурор Юрій Луценко запропонував надати право Раді прокурорів висувати кандидатури на посаду генпрокурора для внесення Президентом до парламенту.

В четвер, 20 грудня, на позачерговій конференції прокурорів з вступною промовою виступив генеральний прокурор Юрій Луценко.

На думку Юрія Луценка, певних змін потребують нормативні документи, які регулюють діяльність Ради прокурорів та КДКП.

«Не один раз спілкуючись з прокурорами, знаю, що тут є проблемні питання. Одним з основних питань стала практика КДКП заслоховувати і навіть витребовувати матеріали незакінченого досудового слідства. Вважаю це неприпустимим. При всій повазі, лише прокурор та слідчий мають працювати над справою. Незавершена справа не може бути предметом розгляду КДКП або Ради прокурорів. Бо це стало інструментом сторони захисту для розправи над активними слідчими та принциповими прокурорами. Тому прошу вас під час обговорення нормативних документів пам’ятати про це», — звернувся Юрій Луценко до делегатів конференції.

Також Юрій Луценко з огляду на критику європейських колег про недостатню незалежність процесу обрання генерального прокурора запропонував внести зміни до нормативних документів та надати право Раді прокурорів висувати по 3 кандидатури на посаду генпрокурора для внесення Президентом до парламенту. «Тоді це зняло б питання щодо політичної залежності», — наголосив Юрій Луценко. Він запропонував конференції також обговорити це питання.

Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» веде пряму текстову трансляцію всеукраїнської конференції прокурорів, що 19 і 20 грудня обере нового члена Ради прокурорів і двох членів Вищої ради правосуддя.

Про admin

Проверьте также

«Укрзалізниця» накануне зимних праздников восстанавливает движение ряда поездов из Одессы

«Укрзалізниця» накануне новогодних и рождественских праздников возобновляет движение ряда поездов из Одессы. Об этом сообщили …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *