Домой / Новости / За півроку в Одеській області провели через ProZorro закупівель на суму майже 23 млрд. грн.

За півроку в Одеській області провели через ProZorro закупівель на суму майже 23 млрд. грн.

Громадська організація “Інститут аналітики та адвокації” проаналізувала державні закупівлі в Одеській області за 6 місяців  поточного року. За цей період було оголошено понад тридцять дев’ять тисяч закупівель на загальну суму майже 23 млрд. грн.

Протягом півроку оголошено 39 366 закупівель з очікуваною вартістю 22,8 млрд. грн. Поточна сума договорів – 11,9 млрд. грн. 1 893 закупівлі (4,8% від загальної кількості закупівель) – медичні, загальна очікувана вартість яких становить 772,5 млн. грн.

У звітному періоді успішно завершились закупівлі на суму 412,6 млн. грн. із економією у 4%.

Середній рівень учасників на торгах становить 2,04. Майже половина оголошених закупівель проведена за конкурентними процедурами– 723, де  лише 16 % – допорогові закупівлі. Це свідчить про використання більшістю замовників системи електронних закупівель на вимогу законодавства, нівелюючи при цьому можливості використання «ProZorro» задля заощадження.

Минулого року Одеська область увійшла у рейтинг «ТОП-5 областей ProZorro» за сумою закупівель. За бюджетом закупівель Одещина посіла 4 місце.

Нагадаємо, 29 серпня у Парламенті зареєстрували законопроект № 1076, яким передбачаються нововведення задля підвищення ефективності закупівель, введення персональної відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель, удосконалення механізму оскарження та гармонізація з міжнародними стандартами.

Законопроект вводить поняття “спрощених” закупівель – закупівлі товарів, робіт і послуг від 50 до 200 тис. грн., які обов’яково будуть проводитись через “ProZorro”. Так, приблизно 250 тис. процедур на рік будуть виведені з тіні. Додаткова економія завдяки цьому може скалсти до 9 млрд. грн. на рік.

Автор: Марія Мигаль

Моніторинг здійснювала представниця ГО «Інститут аналітики та адвокації» Олена Дмитренко

Про Redactor

Проверьте также

Кивалов планирует застроить одесское побережье элитными коттеджами

Скандально известный экс-нардеп, Президент Одесской юракадемии и МГУ Сергей Кивалов планирует застроить прибрежные склоны Одессы …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *