Строка новостей
Домой / Новости / За півроку в Одеській області провели через ProZorro закупівель на суму майже 23 млрд. грн.

За півроку в Одеській області провели через ProZorro закупівель на суму майже 23 млрд. грн.

Громадська організація “Інститут аналітики та адвокації” проаналізувала державні закупівлі в Одеській області за 6 місяців  поточного року. За цей період було оголошено понад тридцять дев’ять тисяч закупівель на загальну суму майже 23 млрд. грн.

Протягом півроку оголошено 39 366 закупівель з очікуваною вартістю 22,8 млрд. грн. Поточна сума договорів – 11,9 млрд. грн. 1 893 закупівлі (4,8% від загальної кількості закупівель) – медичні, загальна очікувана вартість яких становить 772,5 млн. грн.

У звітному періоді успішно завершились закупівлі на суму 412,6 млн. грн. із економією у 4%.

Середній рівень учасників на торгах становить 2,04. Майже половина оголошених закупівель проведена за конкурентними процедурами– 723, де  лише 16 % – допорогові закупівлі. Це свідчить про використання більшістю замовників системи електронних закупівель на вимогу законодавства, нівелюючи при цьому можливості використання «ProZorro» задля заощадження.

Минулого року Одеська область увійшла у рейтинг «ТОП-5 областей ProZorro» за сумою закупівель. За бюджетом закупівель Одещина посіла 4 місце.

Нагадаємо, 29 серпня у Парламенті зареєстрували законопроект № 1076, яким передбачаються нововведення задля підвищення ефективності закупівель, введення персональної відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель, удосконалення механізму оскарження та гармонізація з міжнародними стандартами.

Законопроект вводить поняття “спрощених” закупівель – закупівлі товарів, робіт і послуг від 50 до 200 тис. грн., які обов’яково будуть проводитись через “ProZorro”. Так, приблизно 250 тис. процедур на рік будуть виведені з тіні. Додаткова економія завдяки цьому може скалсти до 9 млрд. грн. на рік.

Автор: Марія Мигаль

Моніторинг здійснювала представниця ГО «Інститут аналітики та адвокації» Олена Дмитренко

Про Redactor

Проверьте также

Верховная Рада приняла закон, который разгрузит Высший антикоррупционный суд

18 сентября Верховная Рада приняла закон, который должен разгрузить Высший антикоррупционный суд. Верховна Рада приняла …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *