Домой / Новости / Держгеокадастр у смарфоні: для безпечного запуску ринку землі необхідно автоматизувати функції земельної служби

Держгеокадастр у смарфоні: для безпечного запуску ринку землі необхідно автоматизувати функції земельної служби

Для безпечного запуску ринку землі слід ліквідувати Держгеокадастр, оцифрувати його функції та об’єднати два кадастри та один реєстр. 

Таку ініціативу висловив голова громадської організації «Прозора земля» Володимир Коваленко на земельному віче у Києві, передає AgroPolit.com.

На його думку, є дві речі, які уряду та парламенту слід вирішити перед запуском вільного ринку.

Перша — об’єднати два кадастри та один реєстр речових прав. «Потрібно об’єднати Державний земельний кадастр,  Мін’юстівський реєстр прав на нерухоме майно,  а також – містобудівний кадастр. На їхній основі має з’явитися єдина електронна платформа для продажу землі та прав (на базі технології блокчейн) на неї. В умовах вільного ринку на цьому майданчику має продаватися і купуватися земля», — каже він.

Друга – ліквідувати Держгеокадастр та автоматизувати його функції, щоб мінімізувати втручання людського фактору, а відтак — і корупції у земельні процеси.

Він має зникнути.  Натомість всі його функції, пов’язані з землею (які не відійдуть на місця разом з передачею с/г земель) слід автоматизувати. Тобто вся земля і процедури з її реєстрацією, перереєстрацією та інше має бути «в цифрі». Це логічно лягає у загальну концепцію, яку оголосив президент Володимир Зеленський – «Країна в смартфоні», — пояснює голова громадської організації «Прозора земля».

Він пояснив, як ці два кроки конкретно спростять життя власникам паїв та іншим учасникам земельного ринку.

Покупець земельної ділянки, натиснувши на екран смартфона, зможе отримати із єдиного реєстру максимально повну інформацію про земельну ділянку, проаналізувавши інформацію через цю систему прийняти участь в відкритих торгах. А продавець зможе за декілька кроків сформувати лот та продати земельну ділянку  за найвищу ціну на конкурентних засадах через систему електронних торгів «ПроЗорро».  Також це буде корисно об’єднаним територіальним громадам, дозволить ефективно розпоряджатися землями.  Адже громадяни зможуть отримувати автоматизовані адмінпослуги», — пояснив Володимир Коваленко.

Реформа Держгеокадастру зараз дуже активно обговорюється. Президент доручив вирішити кадрові питання по цій структурі до 1 січня 2020 року.

Як повідомив на земельному віче голова аграрного комітету Микола Сольський, земельний законопроект з’явиться у парламенті уже наступного тижня.

Земельне віче — яким має бути вільний ринок землі (онлайн-трансляція)

Все, що ви хотіли почути але боялися запитати про земельну реформу – дивіться прямо зараз в онлайні в першому раунді агробатлу в рамках #ЗемельнеВіче! Його організатор — активіст земельної реформи, народний депутат восьмого скликання Олексій Мушак. Інформаційні партнери #ЗемельнеВіче — AgroPolit.com, Latifundist.com, Kurkul.com. Погнали!

Опубліковано AgroPolit.com Вівторок, 17 вересня 2019 р.

 

Про Redactor

Проверьте также

В Одессе водитель иномарки врезался в бензоколонку

В Одессе водитель Mitsubishi на скорости врезался в АЗС. Об этом сообщили в Патрульной полиции. …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *