Домой / Южный / Южненська міська рада отримала відповідь від Фонду держмайна щодо ситуації на ОПЗ (фото)

Южненська міська рада отримала відповідь від Фонду держмайна щодо ситуації на ОПЗ (фото)

На адресу Южненської міської ради надійшов лист-відповідь від Фонду держмайна щодо ситуації на ОПЗ. До Фонду звернення депутатського корпусу Южного надійшло у формі доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Южненська міська рада отримала відповідь від Фонду держмайна щодо ситуації на ОПЗ (фото)

Відповідь від Фонду державного майна України міститься на трьох сторінках. В листі описана ситуація щодо боргів АТ «ОПЗ», судових справ, які заважають повернути переплату податку на прибуток.

Зокрема, у Фонді держмайна, посилаючись на інформацію, отриману від Державної фіскальної служби України, відповіли, що станом на 13.12.2018 переплата з податку на прибуток становить 525,9 млн.грн. На переплату з податку на прибуток у сумі 36,1 млн.грн. немає правових підстав для повернення.

Повернення суми, зазначеної у зверненні, – це 489,8 млн.грн. – наразі неможливе, через те, що справа знаходиться на розгляді в судових органах.

«14.05.2018 АТ «ОПЗ» подано адміністративний позов до Одеського окружного адміністративного суду про визнання протиправною бездіяльність Одеського управління Офісу великих платників податків, що полягає у не підготовці та неподанні Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області висновку про повернення надміру сплаченого до Державного бюджету України АТ «ОПЗ» податку на прибуток у сумі 489,8 млн.грн. Одеський окружний адміністративний суд рішенням 30.10.2018 задовольнив позов АТ «ОПЗ» Одеським управлінням Офісу платників податків 28.11.2018 подана апеляційна скарга на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 30.10.2018. На сьогодні судовий розгляд справи триває», – зазначено в листі.

Южненська міська рада отримала відповідь від Фонду держмайна щодо ситуації на ОПЗ (фото)

В листі Фонду держмайна, з посиланням на інформацію, надану Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, також відзначається, що нарізі немає підстав для погодження залучення кредитних коштів на АТ «ОПЗ». Причина – відповідно до проекту фінансового плану АТ «ОПЗ» на 2019 рік у Товариства відсутні діючі фінансові зобов’язання та воно не планувало залучати кредитні кошти під час складання проекту.

«У разі надходження відповідних документів щодо наміру товариства залучити кредитні ресурси, Фонд та Мінекономрозвитку відпрацюють надалі документи та приймуть управлінські рішення згідно з вимогами законодавства України та Статут Товариства», – зазначено в листі.

Щодо спеціальної ціни на газ для АТ «ОПЗ», в листі Фонду держмайна йдеться, що з 1 жовтня 2015 року введено в дію Закон України «Про ринок природного газу».  Згідно цього Закону, постачання здійснюється відповідно до договору і за цінами, що вільно встановлюються між постачальником і споживачем.

Южненська міська рада отримала відповідь від Фонду держмайна щодо ситуації на ОПЗ (фото)

Спеціальна ціна може бути застосована для забезпечення загальносуспільних інтересів лише побутовим споживачам. Ціни на природний газ для інших споживачів визначаються договором, йдеться у листі.

Попередньо Фондом була проведена робота з обрання компанії, яка здійснюватиме послуги з підготовки до приватизації та продажу державного пакету акцій товариства. Зокрема, Фонд підготував та подав до Кабінету Міністрів проект рішення щодо визначення радника та джерел оплати його послуг, та направ його на погодження у відповідні міністерства. Але 8 жовтня 2018 року рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва Фонду заборонено вчиняти дії з підготовки та внесення проекту рішення в Кабінет Міністрів щодо визначення радника у процесі приватизації АТ «ОПЗ». Судовий розгляд триває.

Южненська міська рада отримала відповідь від Фонду держмайна щодо ситуації на ОПЗ (фото)

Проте Фондом вживаються усі можливі заходу для пошуку шляхів виходу АТ «ОПЗ» з кризи, – зазначено у листі.

Нагадуємо, 30 листопада відбулася сесія Южненської міської ради, на якій було прийнято звернення щодо з кризи АТ «ОПЗ». Лист з пропозиціями щодо виводу з кризи підприємтсва було направлено до Президенту, Кабінету Міністрів та Верховної ради.

Про Redactor

Проверьте также

Пограничники не пустили в Украину 12 россиян, прибывших в порт Южный

В порту Южный Одесской области 12 членов экипажа судна под флагом Либерии пытались попасть в …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *