Домой / Новости / Крах Delfi: як проходила рятувальна операція (фото)

Крах Delfi: як проходила рятувальна операція (фото)

Сигнал «SOS», що надійшов з танкера «DELFI», прикордонники зафіксували о 19.00 20 листопада й проінформували усі взаємодіючі органи.

Близько 2 ночі 21 листопада танкер зміг стати на якір на відстані майже милі від берега. Проте за погіршення погодних умов згодом його зірвало з якоря та почало нести до берега. Але екіпаж судна від евакуації відмовлявся.

Вранці 22 листопада танкер сів на мілину на відстані близько 100 метрів навпроти мису Ланжерон. Оскільки вітер лише посилювався, судно почало кренити на бік. Ситуація ставала критичною, адже на борту знаходилися троє членів екіпажу.

На базі пункту технічного спостереження «Ланжерон» Одеського прикордонного загону було розгорнуто міжвідомчий оперативний штаб рятувальної операції для координації спільних дій. Керував операцією Голова ОДА – Максим
Куций, від прикордонної служби в роботі штабу безпосередню участь взяв начальник Південного регіонального управління полковник Сергій Мул.

Також до складу штабу увійшли представники пошуково-рятувальної служби ВМС, ДСНС, АМПУ, Одеської муніципальної служби рятування, водної поліції.

З метою евакуації екіпажу з танкеру міжвідомчою групою було прийнято рішення щодо висилки групи водолазів. Для цього між танкером та берегом було створено комунікацію за типом канатної дороги. Старшого механіка, матроса та капітана, яких рятували по-одному, одягали в рятувальні жилети. Пристебнутих карабінами до каната водолази несли їх на собі, а учасники рятувальної операції на суші тягли їх за допомогою троса. Через перевтому та переохолодження доставлені на сушу моряки не усі могли навіть стояти на ногах. Останнім на сушу доставили капітана, його водолази дістали із напівзатопленого технічного приміщення танкера.

Отже всі троє членів екіпажу, які є громадянами України, врятовані та на даний час автомобілями швидкої допомоги доставлені у лікарні.

По закінченню рятувальної операції прикордонники запросили водолазів на ПТС «Ланжерон», де у теплому приміщенні напоїли їх гарячими напоями, а Максим Куций та Сергій Мул подякували їм за неабияку сміливість та самовідданість під час евакуації.

Про Redactor

Проверьте также

Одесская городская территориальная избирательная комиссия обработала 79% протоколов

Одесская городская территориальная избирательная комиссия по состоянию на 7:00 29 октября обработала документацию с 235-ти …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *