Домой / Новости / Одесити серед кращих журналістів-розслідувачів України

Одесити серед кращих журналістів-розслідувачів України

5 грудня в Києві відбудеться церемонія нагородження переможців другого конкурсу журналістських розслідувань імені героя Небесної сотні Василя Сергієнка. 

Цьогоріч захід організовується спільно з Національним музеєм Революції Гідності. Нагороди переможцям вручатимуть 5 грудня о 15.00 в Інформаціно-виставковому центрі Музею Майдану.

Такою премією відзначають журналістські розслідування, які проводяться зазвичай в умовах постійного тиску, коли робота журналіста  пов’язана з загрозою життю та здоров’ю.

Як наголошує куратор премії Олександр Аронець, основною метою конкурсу є привернення уваги суспільства до постатей регіональних журналістів-розслідувачів, які постійно перебувають у небезпеці, і завдяки цьому захист їхнього життя і здоров’я.  Завдяки конкурсам вони стають більш відомими, відчувають, що потрібні суспільству, що їхня робота оцінюється, і що в разі чого вони можуть звернутися до активістів, оргкомітету премії й мати певний захист.

За його словами, конкурс унікальний ще й тим, що одна з номінацій присвячена не професійним журналістам, а громадським активістам або блогерам. Також унікальним є те, що кожну номінацію розбили на підномінації — на загальноукраїнську тематику та місцеву.

Серед фіналістів у регіональній підномінації є також й одесити, зокрема – головний редактор журналу “Громадське слідство” Григорій Козьма за другу частину розслідування, в якому йдеться про захват воєнного аеродрому “Одеса-Шкільний”  бізнес-структурами, наближеними до одеського мера – “Обороноздатність України? Ні, не чули – звертайтесь в ФСБ”. Перша частина розслідування минулоріч була також високо оцінена суддями конкурсу.

Як відомо, 2 серпня 2018 року в Одесі на Григорія Козьму було скоєно напад – вантажівка протаранила припаркований автомобіль журналіста коли той знаходився всередині. На щастя журналіст не постраждав. По факту скоєного злочину були затримані три виконавці, однак організатори та замовники досі знаходяться на свободі.

Відзначати переможців цьогоріч будуть у 4 номінаціях:

– Найкраще розслідування в Інтернет-ЗМІ/у друкованому ЗМІ;
– Найкраще відео-розслідування;
– Розслідування громадськими активістами, блогерами;
– Спеціальний приз від оргкомітету.

Переможці отримають пам’ятні дипломи, а також грошовий приз у розмірі 6000 гривень.

Зазначимо, премія імені Василя Сергієнка – громадська ініціатива журналістів та громадських діячів, активістів Революції Гідності, що має на меті належне вшанування пам’яті героя Небесної сотні, журналіста та поета Василя Сергієнка, якого було жорстоко вбито за його журналістську та громадську діяльність під час Революції Гідності.
Ініціатива ставить на меті підтримку талановитих та сміливих регіональних журналістів-розслідувачів, популяризацію громадської активності та розслідування корупційних діянь місцевих «еліт».
Ініціатори премії вбачають у конкурсі додатковий інструмент захисту журналістів, особливо регіональних, яким продовжують погрожувати, на яких тиснуть та залякують. Конкурс надасть працівникам ЗМІ стимул продовжувати боротьбу з безкарністю та беззаконням місцевих «князьків» та допоможе убезпечити їхнє життя та здоров’я.

Справа журналіста, поета, соціолога та громадського діяча Василя Сергієнка повинна стати лакмусовим папірцем перед новою владою та новим очільником Генпрокуратури, адже попри очевидну доказову базу, попри численні журналістські розслідування, правоохоронці досі не вийшли на слід замовника вбивства героя Небесної сотні Василя Сергієнка, а суди протягом останнього року відпустили ймовірних виконавців вбивства. Нова влада повинна прозвітувати про хід розслідування напередодні 6 річниці Революції гідності.

Про Redactor

Проверьте также

Открытый диалог в Агентстве регионального развития Одесской области: 3D-печать и культурный туризм

Агентство регионального развития Одесской области организовало первый открытый диалог. Представители власти, бизнеса и инновационных проектов …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *