Домой / Новости / Огляд ситуації на ранок 3 квітня 2022 року

Огляд ситуації на ранок 3 квітня 2022 року

39-а доба українського спротиву російському військовому вторгненню розпочалась з ранкового обстрілу Одеси, під час якого були уражені об’єкти критичної інфраструктури. Тому зранку над містом було видно задимлення, всі відповідні системи і служби працюють над усуненням наслідків. За попередніми даними жертв і постраждалих немає, проте вибито скло вікон та зруйнована обломками крівля жилих будинків поряд з ураженими об’єктами.

За підсумком попередньої доби, як зазначив начальник Одеської ОВА Максим Марченко, то у Миколаївській області українська армія мужньо бориться з агресором та не дає йому пройти далі.

«У цей час ситуація в області залишається контрольованою і здається навіть погода на нашій стороні», – резюмував він в своєму вечірньому зверненні.

Підтвердили позитивну динаміку на Миколаївщині й в оперативному командуванні «Південь», де додали, що ситуація в регіоні залишається досить напруженою.

«На Миколаївському напрямку частини та підрозділи наших військ утримують оборону міста та області, здійснюють контрнаступальні дії та поступово звільняють населенні пункти від агресора. Обстановка в Одеському регіоні під нашим пильним контролем. В рамках реалізації гібридних загроз продовжується контрдиверсійна робота», – зазначили військові.

Разом з цим, мер Южного Володимир Новацький підтвердив, що 1 квітня ворог наніс три ракетні удари неподалік Южненської ОТГ. Відомо, що є потерпілі.

Загалом за підсумками минулої доби у Генштабі ЗСУ заявили, що інтенсивність нанесення ракетних ударів ворогом, а також ударів із застосуванням високоточної зброї дещо знизилась. Триває підготовка додаткових підрозділів противника для участі у бойових діях на території України. Планується створення «добровольчих» батальйонів з мешканців тимчасово окупованих територій України та найманців.

Також ворог продовжує систематичні випадки порушення вимог Міжнародного гуманітарного права. Російські окупаційні війська продовжують розміщувати озброєння та військову техніку у безпосередній близькості до житлової інфраструктури населених пунктів, проводити фільтраційні заходи на тимчасово зайнятих територіях, здійснюють насильство стосовно місцевих жителів, займаються мародерством та пограбуваннями.

Крім того, серед місцевого населення невизнаного Придністров’я поширюються чутки про силове примушення особового складу збройних сил так званої «ПМР» до участі у воєнних діях проти України.

В той же час Сили оборони продовжують нищити війська противника і  звільняти українські території. Через значні втрати особовий склад ворога деморалізований, що, в свою чергу, впливає на якість виконання ними поставлених завдань.

Про admin

Проверьте также

Огляд ситуації на ранок 8 квітня 2022 року

Розпочався 44-ий день протистояння українського народу російському вторгненню. Ворожа армія продовжує підготовку до наступу на …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *