Строка новостей
Домой / Новости / Водопостачання по-усатівськи: немає грошей на переніс вузла обліку – немає води

Водопостачання по-усатівськи: немає грошей на переніс вузла обліку – немає води

На позачергової сесії Усатівської сільської ради Одеської області 30 листопада серед великої кількості питань, що розглядали депутати, увага громади була прикута до питання під номером 12. Під цим номером у порядку денному розташувалося рішення, що стосувалося більшості мешканців Усатівської громади. Про це пише видання Protopopivka.od.ua.

У проекті, поданому депутаткою Лозовською Л., йшла мова скасування попереднього рішення ради стосовно виносу вузлів обліку води (лічильників) за межі домогосподарств. Крім того, відділу ЖКГ Усатівської сільської ради пропонувалося розробити новий порядок встановлення вузлів обліку з урахуванням технічної можливості та наявних у абонента технічних умов.

У пояснювальній записці Лозовська зазначала, що проект подається виходячи з інтересів жителів Усатівської сільської ради.

Проте розгляду пропозиції по суті не відбулося.

Голова Усатівської сільської ради Маковейчук Ю. заявив, що не винесе цей проект на голосування, бо сільська рада, начебто, не може скасовувати власні рішення. Досить дивне рішення досвідченого голови (відповідно до ч. 1, 2 ст. 11 Закону України від 11.09.03 р. №1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» ОМС надано право за його ж ініціативою переглянути, зупинити дію та скасувати власний регуляторний акт). Тож, голова запропонував «відтермінувати» винесення вузлів обліку до 1 липня 2022 року.

Проте, обговорення все одно перейшло до доцільності винесення взагалі, та до технічної неможливості це зробити всім домогосподарствам. Депутати повідомили голові, що на деяких вулицях с. Латівка водогін йде по земельним ділянкам (городам). Деякі вулиці завузькі та асфальтовані, й головне, це соціальна сторона питання. Адже, облаштування вузла обліку, на думку директора КП «Міжлиманське», буде коштувати від 7 тис. грн. Депутат Апчел В. повідомляв що за його розрахунками, в залежності від умов, ця ціна може сягнути і 15 тис. грн. Депутат Андрієць В. наголосив що рішення про виніс вузлів обліку не пройшло обговорення на депутатській комісії з ЖКГ, та пропонував провести громадські обговорення.

Депутатка Усатівської ТГ Жданова Тетяна в процесі обговорення задала пряме питання голові: «Юрій Іванович, (припустимо) у мене немає грошей. Що мені робити?». На що отримала дружню пораду від голови Маковейчука Ю.: «Нічого не робіть, не користуйтеся водою».

Не менш скандальний коментар надав і директор КП «Міжлиманське» Борченко В.: «Ми усі з вами, зараз йдемо на поводу у десятка чоловік. Я читаю усі групи (вочевидь соцмережі), я дивлюся усе .. я розмовляю з людьми .. Люди похилого віку перші кажуть ДА, ми зробимо. У позу становиться молодь, начитана та грамотна».

Підтримав свого протеже й голова Усатівської сільради Маковейчук Ю.: «То не молодь … А десять чоловік, яким потрібно розхитати ситуацію сьогодні». Хто самі ці десять чоловік, навіщо їм розхитувати ситуацію у сільраді, голова не повідомив.

Після обговорення депутати схвалили відтермінування виносу вузлів обліку до 1 липня 2022 року.

Тож, що ми маємо в підсумку?

Відносно позитивне – голова відмовився від своєї ж пропозиції облаштовувати вузли обліку взимку, і запропонував ( а депутати підтримали ) перенести цей процес на весну. Усі інші питання, що хвилюють мешканців громади так і лишилися без відповіді. Чому мешканці повинні другий раз власним коштом облаштовувати вузли обліку? Адже, більшість має погоджені технічні умови на встановлення лічильників на власній території. Хто буде нести відповідальність за цілісність обладнання у випадку розташування лічильника на вулиці? Як облаштовувати ці вузли на вузьких та вже асфальтованих вулицях? А на вулицях де труба йде ПІД асфальтом, до вартості слід ще додати асфальтування?

До цих запитань, озвучених депутатами та мешканцями, слід додати ще декілька, більш глобальних. А чому голова так впевнений, що більшість мешканців громади, яку він очолює – крадії? Адже головний аргумент «за» – це начебто велика кількість незаконних під’єднань тобто фактично крадіжки води. Звідки така інформація у голови? Чому у с. Усатове, де Маковейчук Ю. займав посаду голови більш ніж 15 років вузли обліку винесені далеко не у всіх мешканців? Там не крадуть? Ну і взагалі, здається хтось забув, що депутати разом з головою повинні представляти спільні інтереси громади. А те, що зараз відбувається схоже на нав’язування непотрібних мешканцям послуг на користь підприємства з давнім знайомим у керівниках.

Мешканці громади, в свою чергу, збирають підписи та готуються до протистояння. На шальці терезів кругленька сума.

Ну, і наостанок, про законність вимог перенесення вузлів обліку

Дійсно, у чинній редакції закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» є вимога про необхідність встановлення вузла комерційного обліку на межі майнової належності. І, дійсно, є заборона на приєднання до мереж без таких вузлів. Проте, давайте згадаємо, що ніхто не приєднується до мереж. У більшості жителів є фактичне приєднання до мереж та затверджені технічні умови. І навіть власник місцевих мереж не змінився – Усатівська сільська рада є правонаступником Августівської, Іллінської, Маринівської сільських рад та села Усатове. Змінився лише оператор зовнішніх мереж. І от для таких «операторів» як КП «Міжлиманське», що не мають у штаті ні юриста, ні інженера у законі «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» теж є роз’яснення. Тож, відповідно до статті 3 пункту 6:

Витрати оператора зовнішніх інженерних мереж на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку води та теплової енергії включаються до складу тарифів на теплову енергію та відповідні комунальні послуги, крім випадків, якщо такі вузли комерційного обліку були встановлені власником (співвласниками) будівлі або були наявні при введенні в експлуатацію завершених будівництвом нових житлових і нежитлових будівель, реконструйованих, капітально відремонтованих житлових і нежитлових будівель, що приєднані (приєднуються) до зовнішніх інженерних мереж. У такому разі джерелом фінансування заходів із встановлення вузлів комерційного обліку води та теплової енергії є інвестиційна програма виконавця відповідної комунальної послуги.

Про admin

Проверьте также

Нуждаются в ремонте: в собственность Одессы передали 21 укрытие

В собственность Одессы передали 21 укрытие, требующее ремонта. До этого они принадлежали Фонду госимущества. Соответствующее …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *